• Diabetologia Poznań

II Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą Długa Goślina 5 maja 2019 r

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i  Drodzy Koledzy

Serdecznie Zapraszamy do udziału w II Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą.

Czytaj całość >>


I Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą Długa Goślina 6 maja 2018 r

Głównym celem I Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród chorych
na cukrzycę oraz osób zagrożonych tą chorobą.
Pokazujemy, że nie tylko Słowem, ale przede wszystkim Czynem Edukujemy i Motywujemy. Robimy to bo wiemy, jak
ważne jest indywidualnie, lokalnie i globalnie Ściganie się z Cukrzycą.
6 maja w Długiej Goślinie w ramach I Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą odjeżdżaliśmy cukrzycy!!!!

Czytaj całość >>


Mapa trasy rozgrywanych I Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą

Od I Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą dzieli nas tylko kilkanaście dni. Czekamy na was 6 maja 2018 w Długiej Goślinie
Dołączmy mapkę trasy rozgrywanych I Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą

Trasa poprowadzona przez piękne, wręcz urokliwe tereny Leśnictwa Długa Goślina i Brzeźno

Warto się zmierzyć i poczuć radość z aktywności fizycznej

Czytaj całość >>


Serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Szanowni Państwo Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Drodzy Studenci

I nadszedł ten wyjątkowy w roku czas… Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najlepsze życzenia…

Czytaj całość >>


I Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy
Serdecznie Zapraszamy do udziału w I Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą. Organizatorami Mistrzostw są amatorski team kolarski Bike’owe Wyprawy, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wielkopolski Oddział PTD. Wspiera nas Konsultant Wojewódzki ds. diabetologii. Mistrzostwa planowane są w łączności z wyścigiem kolarskim będącym częścią Mini Cyklu Charytatywnych Bike’owych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, który odbędzie się 6 maja 2018 w Długiej Goślinie.

Czytaj całość >>


Serdeczne życzenia Świąteczne i Noworoczne

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Drodzy Studenci i Nasi Pacjenci

W ten wyjątkowy czas, kiedy wokół nas, mimo chłodu atmosferycznego, wiele ciepła dopływa ludzkiego życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu radości w Nowym Roku

Prof Dorota Zozulińska- Ziółkiewicz wraz z zespołem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM w Poznaniu oraz Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu

Czytaj całość >>


Pierwszy zabieg wszczepienia 90-dniowego sensora do pomiaru glikemii na naszym oddziale

Na naszym Oddziale Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu dokonano pierwszego w Polsce zabiegu wszczepienia sensora Eversense, który pozwala na długoterminowe, ciągłe monitorowanie glikemii u chorych na cukrzycę. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga szycia skóry, a zastosowanie tego rozwiązania, w połączeniu z odpowiednią edukacją pacjentów pozwali na maksymalne zbliżenie ich komfortu życia do naturalnego poziomu.

Czytaj całość >>


Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku

Pracownicy Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz Oddziału Diabetologii składają swoim pacjentom, studentom oraz osobom związanym z naszym Oddziałem zdrowych, wesołych, radosnych oraz pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęściaw Nowym Roku


Refundacja pomp insulinowych 18-26 r.ż.

Poradnia Diabetologiczna w Poznaniu ul. Mickiewicza 2 Szpital im. Fr. Raszei  realizuje  świadczenie refundacji osobistych pomp insulinowych u pacjentów do 26 r.ż.

Decyzję o przyznaniu refundacji pompy insulinowej podejmuje prof. dr hab. Bogna Wierusz-Wysocka wraz z zespołem lekarzy.

Wskazania oraz przeciwwskazania do terapii za pomocą osobistej pompy insulinowej pacjentów do 26 r.ż.  – załącznik nr 1 (PDF)

Pacjenci spełniający wskazania do refundacji kierowani są przez lekarza diabetologa wraz ze skierowaniem do poradni diabetologicznej i wypełnionym wnioskiem – załącznik nr 2 (PDF).

Przyjmowanie pacjentów wraz z wnioskiem o refundację osobistej pompy insulinowej odbywać się będzie przez panią dr Judytę Schlaffke w każdy wtorek w godz. 14.00 – 15.00 w Poradni Diabetologicznej, ul. Mickiewicza 2 w Poznaniu.

Termin wizyty proszę uzgodnić telefonicznie z panią Danutą Bukowską (61 8481011 wew. 373, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00).

Uwaga!!!

Pacjenci dotychczas leczenie przy pomocy osobistej pompy insulinowej, których pompa uległa uszkodzeniu lub skończył się czas jej pracy, podlegają tej samej kwalifikacji co pacjenci rozpoczynający terapię. Wcześniejsze leczenie przy pomocy pompy nie oznacza automatycznej refundacji nowego urządzenia.

Pliki do pobrania:


Zwyczaje żywieniowe osób z cukrzycą

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej zwyczajów żywieniowych osób z cukrzycą. Badania prowadzi pracownik naszej Kliniki mgr Agata Juruć psycholog-dietetyk. Z góry dziękujemy za pomoc. Ciekawe wyniki opublikujemy na stronie.